![]() |
Dr. Bán Marianna |
Az öt tibeti
A jóga évezredes keleti hagyománya ma reneszánszát éli.
Még ha nem is köteleződik el valaki a jóga elmélyült gyakorlása mellett, az öt rítus könnyen beépíthető egészségvédelmünk mindennapi praxisába. Nem szükséges semmilyen előtanulmány vagy elméleti jártasság ahhoz, hogy biztonsággal gyakoroljuk. A mindennapi gyakorlás erősíti a test egészségfolyamatait, kiegyensúlyozza az anyagcsere- és gondolkodási folyamatokat.
Néhány tanácsot érdemes megfogadnunk.
- A gyakorlást lehetőleg reggelente vagy a nap egy bizonyos szakaszában végezzük (ritmus)
- Ne gyakoroljunk teli gyomorral
- Csúszásmentes szőnyeg és könnyű ruházat javasolt
- Betegség esetén pihenjünk. Gyógyulás után folytassuk azzal az ismétlésszámmal elkezdve a hét napos ciklust, ahol elhagytuk a gyakorlást. Hosszabb kihagyás esetén megfontolandó alacsonyabb ismétlésszámtól újrakezdeni.
- Tartsuk be a fokozatosságot akkor is, ha jól esne többet csinálni.
- Az egyes gyakorlatok ismétlésszámát hetente emeljük: 1. hét 3x, 2. hét 5x, 3. hét 7x,… 10.hét 21x. A 11. héttől tartjuk a gyakorlatonkénti 21x-es ismétlést. Ha soknak bizonyul az ismétlésszám, csökkentsük. Egy hét után ismét próbáljuk meg emelni.
- Mozgásszervi panaszokkal élők számára a könnyített gyakorlatok javasoltak
- Bár a gyakorlatok veszélytelenek, krónikus betegek kérjék ki kezelőorvosuk véleményét!
Az egyéni munkát segítendő, nézze meg és használja az alábbi videót.
Az öt tibeti gyakorlat:
https://www.youtube.com/watch?v=Wo5OSKnrImA&t=220s
Keresőszavak: mindennapi egészségvédelem, öt tibeti gyakorlat, rítus, egészségfolyamatok, jóga, évezredes, hagyomány,a fiatalság forrása,
Kulcsmondat: Még ha nem is köteleződik el valaki a jóga elmélyült gyakorlása mellett, az öt rítus (öt tibeti jógagyakorlat) könnyen beépíthető egészségvédelmünk mindennapi praxisába. Dr. Bán Marianna Holisztikus orvos, antropozófus, holisztika